Postępy projektowe #7

Pierwsza rzecz jaką sobie uświadomiłam po testowaniu mojej strony na innych urządzeniach to to, że strona zawsze ukazuje się po angielsku, nawet jeśli Django dobiera właściwą wersję i dodaje "/pl" w adresie. Nie do końca rozumiałam o co chodzi, aż wreszcie eureka - zapomniałam przecież wygenerować pliku z tłumaczeniem. Teraz już wszystko działa i mam polską wersję.

Po weekendzie majowym muszę podjąć się wyzwania dodania testów. Zwłaszcza, że natknęłam się na problem spowodowany ich brakiem. Wstępna ankieta rejestracyjna ma pole odnośnie języka macierzystego. Jest to pole wyboru, zasilane listą języków używaną do ustawiania języka stron. I wszystko byłoby dobrze, tylko ustawiając dostępne języki strony, nadpisałam to, czym zasilane jest pole w ankiecie. W efekcie czego można było wybrać tylko język polski i angielski, czyli języki samego interfejsu. Błąd już poprawiony, ale można było go uniknąć.

Dodałam też możliwość zresetowania hasła. Korzystając z biblioteki django.contrib.auth dostajemy taką funkcjonalność w pakiecie, więc jedyne wymagane zmiany, to zmiany w szablonie.

0 Komentarze