Postępy projektowe #9

Przedostatni tydzień konkursu Daj Się Poznać i przedostatnie sprawozdanie z postępów prac nad aplikacją. Konkurs był dla mnie niemałym wyzwaniem przez ostatnie 3 miesiące, ale dał mi ogrom motywacji do pracy nad własnym projektem.

A co w ostatnim tygodniu? Znów zagłębiłam się w Django i odkryłam, że mam jeszcze sporo nauki przed sobą. Lubię to, że mam już komfortowy poziom ogólnego zrozumienia, który pozwala wiedzieć gdzie szukać informacji, gdy czegoś nie wiem, albo podejrzewać chociaż co może być problemem, jeśli coś nie działa tak jak się tego spodziewam. Ale z drugiej strony popadam chwilami w złudzenie, że już wiem, znam i umiem - zostaje mi tylko łatwe budowanie kolejnych kawałków ze znajomych klocków. Jest to bardzo dalekie od rzeczywistości, bo jest jeszcze cała masa rzeczy, których nie wiem.

W projekcie poprawiłam szablony. Użytkownik od razu otrzymuje informację zwrotną odnośnie swojej odpowiedzi, a nie jak było do tej pory - zbiorczą odpowiedź na końcu. Taka szybka weryfikacja jest bardzo przydatna, znacznie przyspiesza to zapamiętywanie właściwych rodzajników. A wygląda to mniej więcej tak:


Rozpoczęłam też zaznajamianie się z Twilio, czyli serwisem do wysyłania wiadomości SMS. Ma to ciekawe zastosowania biznesowe, np. automatyczne potwierdzanie wizyty u dentysty czy jakaś dodatkowa weryfikacja użytkownika. Można pokuszę się o tutorial z tym związany, bo oficjalna strona Twilio ma co prawda mnóstwo tutoriali i wiedzy, ale ciężko tam odnaleźć dokładnie to co potrzeba.. Podstawowa, testowa aplikacja ma kilka linijek, ale dotarcie do odpowiednich danych autoryzacyjnych zajęło mi trochę czasu.

0 Komentarze