Postępy projektowe #10 - Finał DSP

W tym tygodniu zdecydowałam się na dodanie wersji demonstracyjnej aplikacji, dla osób niezarejestrowanych. Można znaleźć pod adresem: Demo.

Zanurzyłam się też w widoki aplikacji i muszę przyznać, że początki pracy z tym projektem to była katastrofa! Zamiast poświęcić trochę czasu na naukę co jest co, to przeczytałam o tym i ruszyłam do ataku na Django i bibliotekę do quizów. No i niestety - w wielu miejscach widoki i szablony są tragiczne. Nie miałam pomysłu jak zrobić to lepiej, a tak naprawdę nie wiedziałam jak szukać odpowiedzi na moje pytania. Nie da się projektować architektury nieznanymi narzędziami.

Niemniej jednak aplikacja działała nawet napisana w "brzydki" sposób. Poprawiłam kilka drobnych rzeczy po drodze, ale jeśli będę chciała rozwijać projekt długotrwale to będę musiała zrefaktoryzować sporo kodu.

Zdaję sobie sprawę, że ten projekt, był moim polem ćwiczeń i kolejne aplikacje piszę zupełnie inaczej. Nauka jest ogromną wartością. Warto jednak zachować równowagę między nauką, a działaniem.

To mój ostatni wpis konkursowy "Daj się poznać". Dziękuję za uwagi, komentarze i dyskusje po drodze. Jestem dumna, że udało mi się dotrwać do końca, mimo problemów i trudnych tygodni. Nie żałuję udziału. W najbliższym tygodniu chcę napisać podsumowanie konkursu i wnioski odnośnie bloga, programowania i wszystkiego po drodze.

0 Komentarze