O mnie

Cześć! Jestem Justyna Kubisztal-Mycek. Jestem programistką Pythona z kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie. Na codzień zajmuję się rozwiązywaniem problemów za pomocą technologii - od wspomagania publikacji w mediach online do optymalizacji produkcji sprzętu medycznego. Wierzę, że nowe technologie dają mnóstwo możliwości, dlatego pomagam w nauce początkującym programistom i programistkom np. organizując i udzielając wsparcia uczestniczkom Django Girls Kraków.

Studia inżynierskie z Informatyki na Politechnice Krakowskiej i JAMK w Finlandii, dały mi solidne przygotowanie z podstaw informatyki. Jednak dopiero studia magisterskie zafascynowały mnie językami skryptowymi. Python okazał się obudzić we mnie ogromne pokłady kreatywności i być doskonałym narzędziem do tworzenia dopracowanych rozwiązań.

Współpracowałam z firmami polskimi i zagranicznymi m.in. Descom, Ericpol, Dreamlab i GE Healthcare. W pracy moim kompasem był zawsze wpływ na końcowego użytkownika - to jaki moja praca ma na podniesienie standardu życia, bądź rozwiązanie problemów zwykłych ludzi.

Wyróżnia mnie empatia, która pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby użytkownika moich aplikacji oraz tłumaczyć techniczne niuanse osobom bez technicznej wiedzy. Lubię używać metafor, które lepiej obrazują skomplikowane rozwiązania.

Prywatnie uwielbiam języki obce i poznawanie nowych miejsc. Najchętniej relaksuję się tańcząc do popowych hitów, a w przerwach od komputera - żongluję. Mam milion pomysłów i zainteresowań, co sprawia, że mój pokój jest zastawiony m.in. projektami DIY, książkami i instrumentami muzycznymi.

Jeśli mogę Ci jakoś pomóc - napisz!